Blogs » Arts & Handmade Crafts » Leverkusen je neporažen u 24 utakmice

Leverkusen je neporažen u 24 utakmice

• U 15. kolu Bundeslige "lider" Bayer Leverkusen je u gostima svladao sedmoplasirani Eintracht Frankfurt sa 3-0 i tako nastavio start sezone od 24 utakmice bez poraza. Bayern München također je kod kuće svladao Stuttgart s 3:0, a Kane je u nogometni dresovi dva zabio i postao "kralj strijelaca" svjetskog nogometa s 51 pogotkom.

Među pet velikih europskih liga ove sezone, pod vodstvom trenera Alonsa, učinak Leverkusena premašio je očekivanja ljudi. Oni su neporaženi na mnogim frontama i jedina su momčad u pet glavnih liga koja do sada nije izgubila utakmicu.U 14. minuti 22-godišnji napadač Boniface uzeo je loptu u veznom redu i prošao sam s loptom, došao do šesnaesterca Frankfurta i zakucao u gol Frankfurta za pobjedu 1:0 za Leverkusen. U 52. minuti Boniface je primio ubačaj od suigrača, a njegov napad brani vratar Frankfurta, Frimpong je u dopuni pucao i zabio na prazna vrata te Leverkusenu donio novu pobjedu od 2:0. U 57. minuti Leverkusen je dobio priliku za obrambenu kontru, Boniface je uputio asistenciju, Wirtz u Bayer 04 Leverkusen dres uspio je jednim udarcem. Zapečatiti pobjedu 3:0 za Leverkusen. Istovremeno je izjednačio najdulji neporaženi rekord njemačkog tima koji je postavio Hamburg u sezoni 1982-1983. Nakon ovog kola Leverkusen je i dalje prvi na ljestvici Bundeslige s 39 bodova, 4 boda ispred Bayerna koji ima utakmicu manje.