Blogs » Arts & Handmade Crafts » Roma vodi u skupini G 3-0

Roma vodi u skupini G 3-0

• U trećem kolu grupne faze Europa lige odigran je prekrasan dvoboj, Roma protiv Slavije Prag, a Brighton protiv Ajaxa, Roma je prethodno vodila skupinu G 2-0 i suočila se s izazovom praške Slavije na drugom mjestu.

U prvoj minuti utakmice El Shaarawy je asistirao Beauvaisu za pogodak iz snova, a onda je u 17. minuti Shaarawy sjajno probio loptu, Lukaku u  Roma dres  je ubacio u kazneni prostor za primanje lopte i uletio u mrežu za produljenje rezultata. Praška Slavia postupno je stabilizirala situaciju i pokrenula protunapad, ali niz pokušaja na gol bio je uzaludan, a ostatak vremena bio je bezuspješan, a Roma je pobijedila Slaviju Prag 2:0 i ostvarila tri pobjede zaredom. Brighton, koji je igrao kod kuće, praktički je kontrolirao tempo, a napad je nastavio napadati, ali bilo je teško biti učinkovit, sve do 42. minute spašen je snažan udarac Kaorua Mikase u sredinu, a Pedro, koji je nosio nogometni dresovi, nastavio je s naknadnim udarcem kako bi prekinuo zastoj. U 53. minuti Adingra je asistirao Fatiju za guranje gola, a rezultat se više nije mijenjao, a Brighton je pobijedio Ajax 2:0 i uveo prvu pobjedu u grupnoj fazi.