Blogs » Arts & Handmade Crafts » Francuska je napredovala prije roka

Francuska je napredovala prije roka

• U prvom kolu dvoboja Francuska je na domaćem terenu svladala Nizozemsku 4-0.Nizozemci nisu smjeli biti neoprezni u drugom kolu.U trozubu su se udružili Mbappe,Mouani i Koeman, Griezmann,Rabiot i Joan Armeni glavni.Vezni red. Zbog izostanka De Jonga zbog ozljede, Koeman je bio ograničen raspored postava, a Nizozemska je na početku bila u pasivnoj situaciji.

Samo 7 minuta prvog poluvremena francuska momčad prešutno je surađivala na desnoj strani, Griezmann je ubacio loptu ispred šesnaesterca, Klose se nadovezao i dodao loptu, Mbappe u dres Francuska je iz voleja pucao i zabio.  Tek u 26. minuti Nizozemska je imala pristojnu ofenzivu, ali šteta što je Fellman bio nezapamćen i pucao visoko. U drugom poluvremenu Koeman je pokušao napraviti izmjene kako bi pojačao ofenzivu, ali je Mbappe brzo iskoristio prekrasan udarac iz daljine i dvaput pogodio, a Francuzi su povećali svoju prednost na 2-0. Nakon dva strijelca, Mbappe je u nogometni dresovi zabio 6 golova u 6 utakmica u ovom europskom pretkolu te prestigao Platinija sa 42 pogotka u reprezentativnoj karijeri. U 54. minuti Fairman je direktnim ubačajem iz sredine probio šesnaesterac, Ake je bio u ofsajdu i asistirao za pogodak Mullena koji nije bio valjan. U 83. minuti utakmice Hartmann je izjednačio rezultat za Nizozemsku, a potom je Mbappé pogodio gredu i promašio hat trick. Na kraju je Francuska u gostima svladala Nizozemsku rezultatom 2-1. Time Francuska ima 9 bodova prednosti u odnosu na trećeplasiranu Nizozemsku, a svojim superiornim međusobnim rezultatom može unaprijed osigurati prva dva u skupini i kvalificirati se za Europsko prvenstvo sljedeće godine.